Copyright © wladys 2006


PageRank
Fotografie jsou pořizovány fotoaparátem "CanonPowerShot A60".
Pokud se budete chtít k fotkám a nejenom k nim nějak vyjádřit, můžete to udělat ZDE

březen 2007.......po velkém přetrhání

Nádrž doznala větších změn,hlavně v osázení.Některé echinodory šly ven,jelikož zabíraly už hodně místa a místo nich jsem nasadil nové.Taky se skvěle daří mechu na pozadí....pomalu zarůstá celé pozadí.Novým akarkám se daří skvěle....po počátečních soubojích se dal samec se samicí dohromady a vypadá to,že to bude mezi něma klapat.

Akary hnědé mají pravidelné výtěry,ale mladé se jim nedaří odchovat.Po vykulení je vždy snůška sežrána zbylým osazenstvem....zatím to nechám na rodičích,ale pokud se jim nebude dařit potěr odchovat ve společném,zkusím potěr odlovit a odchovat v odchovné nádrži.

2007

duben 2007.......nové osazenstvo

V nádrži se už pěkně zabydlely akarky zelené.Z akva burzy TROPIC jsem si dovezl 4 Corydoras sp. aeneus "black" a ti už se po asi týdení aklimatizaci v karanténi nádrži prohánějí ve společné nádrži také.Oproti C.elegans působí mnohem živěji a pohyblivěji.C.elegans se drží převážně u dna nádrže,kdežto C. "black" plavou po celém vodním sloupci.

květen 2007.......nové zářivky

Jelikož mi v akvárku před časem dosloužila zářivka od Narvy Oceanic nature a byl jsem s ní naprosto spokojený,navíc se na rozměr 75cm špatně schání obyč zářivky s denním světlem,rozhodl jsem se koupit Narvy znova.Tentokrát zkouším Oceanic nature zkombinovat s jemně fialovou Oceanic color.Uvidíme co na to řeknou rostliny a hlavně řasa.Colorka pomohla hlavně lepšímu vybarvení teter žhavých,kterým teď nádherně svítí jejich červený pruh.I samec akarek zelených teď víc září.

červen 2007.......nové dno

I zde jsem vyměnil dno.Zvolil sem tmavý říční písek.Namíchal sem jemný(0,5mm) s hrubším(1-4mm).
Zaroveň trošku popřesazoval rostliny.
srpen 2007.......zeleni se daří

Rostlinám se evidentně daří.Plovoučky musím každých 14 dní při výměně vody redukovat.Mechu se taky daří skvěle....jednou za dva měsíce ho musím protrhat.Jinak by prorostl celou nádrží.Echinodory se po mírné stagnaci taky rozjely.
září 2007.......tvrdá redukce plovouček

Jelikož se plovoučky šíleně rychle množí a tím hodně stíní rostlinám rozhodl jsem se je tvrdě zredukovat.Nechal sem jen pár kousků,které se budu snažit co nejvíce držet na uzdě.
říjen 2007.......nový kořen,nový vzhled

Po výměně kořenu dostaly ryby prostor a již není v akvárku dominantní kořen,ale nádherný E.argentinensis.Fotky zachycují změny v rozesazení rostlin a taky jdou vidět nové kameny v nádrži.Na fotkách Akarek jde krásně vidět pohlavní diformismus a zároveň jejich nádherné vybarvení.Zvláště u samce,který hraje všemi barvami.Fotka dubového listu,krásně zachycuje,jak jej krunýřovci umí pěkně ohlodat.Bohužel podobně někdy ohlodají i listy rostlin.
Vánoce 2007.......